Понедельник, Октябрь 23, 2017
Главная > Новости > Пенсійна реформа зробить українців вічно молодими

Пенсійна реформа зробить українців вічно молодими

В Україні стартувала хвалена урядом пенсійна реформа, яка затаїла багато «підводних каменів», і про них повинен знати кожен громадянин.

Українцям пояснили, хто, коли і скільки отримуватиме від держави, коли піде на заслужений відпочинок.

Якщо раніше, ще за радянських часів, усі громадяни працювали офіційно, а за неробство жорстко карали, і кожен зі своїх податків забезпечував старість одного пенсіонера, то зараз все йде до того, що один українець повинен забезпечити старість вже двох.

Таким чином, пенсійна реформа налаштована врегулювати це співвідношення, інакше майбутнім поколінням загрожує сумне майбутнє після виходу на пенсію.

Трудовий стаж

Так, згідно з новим законом, щоб вийти на заслужений відпочинок, кожен українець повинен мати на своєму рахунку необхідну кількість трудових років.

Нинішнього року, щоб змінити трудове місце на відпочинок на дачі, новоспечені пенсіонери (60-річні чоловіки та 58-річні жінки) повинні мати в трудовій книзі щонайменше 15 років стажу. А вже наступного 2018-го – досвіду роботи має бути 25 років. Через 10 років, до 2028-го – аж цілих 35 років.

Проте за 10 років, за підрахунками уряду, половина українців не матимуть 35 років у трудовій біографії. Таким чином, усі вони можуть розраховувати на мінімальну допомогу від держави і підуть на пенсію не раніше віку 65 років.

Як зазначив заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, це називається «соціальною справедливістю».

За його словами, думати про щасливу старість потрібно не перед пенсією, а з першого робочого дня.

Навчання та декретна відпустка

Тим, хто здобував освіту до 2004 року, зарахують роки, проте за умови денної форми навчання та за держзамовленням.

Не візьмуть до уваги роки перебування у декретній відпустці тим, у кого відпустка прийшлася на 2003 рік.

Не забули «подбати» і про підприємців. Тим, хто розпочав офіційно займатися бізнесом з 1998 року, будуть зараховувати трудовий стаж. Однак, їм потрібно отримати довідку від Пенсійного фонду, де зазначається реальна сума соціальних внесків.

Також до трудової біографії додадуть роки військової строкової служби.

Заплати за себе

Як відзначили у Мінсоцполітики, українці, які за роки незалежності країни отримували зарплатні в конвертах, можуть лише розраховувати самі на себе. Вони можуть купити собі трудовий стаж. І чим раніше це зроблять, тим дешевше.

Платіж прив’язали до мінімальної зарплатні. Таким чином, за один рік доведеться викласти 17 тисяч гривень. Максимально можна купити п’ять років, заплативши 85 тисяч грн.

Пільги

Наразі за вислугу років на пенсію раніше можуть піти лише силовики та військові.

Вчителі, наприклад, на такі привілеї більше не розраховуватимуть.

Таким чином, пенсія в Україні стала розкішшю, яку мало хто може собі дозволити. Тому українцям не залишається вибору, ніж бути молодими та активними зайвий десяток років.

Як раніше повідомляв інформаційний портал «Знай.ua«, нардепи розповіли, чого очікувати від прийнятої ними пенсійної реформи.

Знай

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям! 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *