Понедельник, Октябрь 23, 2017
Главная > Блог > Ви прозрієте: як лікарі ризикують вашим життям заради грошей

Ви прозрієте: як лікарі ризикують вашим життям заради грошей

Медики не завжди пам’ятають клятву Гіпократа і воліють нашкодити пацієнту заради грошей. Практикуючі лікарі не використовують у своїй роботі новітні дані досліджень, тому їхні пацієнти отримують гірші послуги, піддаються непотрібним обстеженням, які призводять до різних небезпек.

Список не завжди потрібних пацієнту досліджень і процедур, які рекомендують медики, склали дослідники з Мерілендського університету в Балтіморі (США), провівши  метааналіз 2252 наукових робіт.

«Ми сподіваємося, що це дослідження приверне увагу до надмірного використання деяких методів і процедур», — говорить один з авторів роботи Деніел Морган.

2252 дослідження, які аналізували вчені, були опубліковані в 2016 році і зафіксовані в базі даних медичних та біологічних публікацій PubMed.

З них відібрали 122 статті про проблеми зловживання обстеженнями та процедурами. Відбір провели, враховуючи оригінальність робіт, їх методологію і кількість пацієнтів, які можуть на собі відчути наслідки зловживань.

Далі команда вибрала десять найбільш актуальних, на їх погляд, прикладів.

Перше місце в списку досліджень зайняла заміна трансторакальної ехокардіографії на дослідження через стравохід. Останнє має набагато більше ризиків для пацієнта в порівнянні з традиційним трансторакальним методом, оскільки проводиться інвазивно.

На другому місці — застосування КГ-ангіопульмонографіі у відділеннях невідкладної допомоги. Автори досліджень вважають, що цей метод останнім часом використовують значно частіше, ніж в цьому є необхідність. Процедура дозволяє виявити тромби в легеневих артеріях за п’ять хвилин, однак при цьому пацієнт піддається впливу шкідливого іонізуючого випромінювання. Інші методи дослідження дають такі ж результати без застосування рентгена.

Знай

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям! 


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *