Забирай собі на стіну, та збережи своє здоров’я!

1. Шампунь за складом мало чим відрізняється від гелю для душу, тому вони легко замінні.

2. Країна виробник — важливий показник якості. Fructis російського виробництва і французького — різні шампуні. Для країн, що розвиваються використовуються дешевші інгредієнти в менших кількостях (все інше — вода), виробництво EU знаходиться під більш суворим контролем (менший ризик, що в цебер з Вашою улюбленою помадою впаде бідон з казеїнові клеєм, що трапляється), в Європі суворіше стандарти якості . Іншими словами, для EU роблять більш дорогий і густий шампунь, ніж для того, що нам поставляють з Росії. Тому, ігнорування російських товарів — не лише політична акція, а й запорука вашої безпеки.

3. Читайте етикетки. Склад продукту перераховується спаданням маси інгредієнтів. Наприклад, якщо написано: «Склад: вода, сода, сіль … якісь незрозумілі слова … .масло виноградних кісточок точка», це означає, що на 99% Ваш шампунь складається з води. Масло виноградних кісточок туди теж попало, але у вигляді трьох крапель на мегатонну бочку. Якщо опис складу Вашого улюбленого крему для рук починається зі слів «вазелін, парафін», то викиньте його у кватирку і купіть банку вазеліну. Швидше за все, крім цих двох інгредієнтів і пари ароматів, закодованих в латинські назви, там нічого немає. Так, до речі, як це не сумно, бомбочки для ванн LUSH на 99,9% складаються з соди, тому їх собівартість — близько 30 центів (при ціні 40 грн). Там є ще пара крапель ефірних олій і віддушки, але простіше зробити такі бомбочки самим.

4. Шановні батьки, пральні порошки «Лелеченя» і «Вухатий нянь» зроблені в Росії (читайте другий пункт). «Вухатий нянь» зроблений на фабриці «Невська косметика», що, взагалі-то, вже років 30 як не вселяє довіри, «Лелека» зроблений на невідомому російському виробництві. За складом ці порошки нічим не відрізняються від «дорослих порошків» — це все простий маркетинг. Купуйте для своїх дітей рідкі концентрати, зроблені в Європі.

5. Будь-який пральний порошок на 80% складається з баласту, щоб радувати покупця великою коробкою. І, до речі, ось ці синенькі і червоненькі цяточки в пральному порошку — теж баласт, а зовсім не якісь міфічні активні речовини. Купуйте рідкі концентрати, це економічніше, вони не так шкідливі для природи, як порошки, які потрапляють у водойми і руйнують екосистему.

6. Ополоскувачі для кольорової і білої білизни за хімічним складом ідентичні. Розрізняються тільки етикетками.

7. Найбільший обман в тому, що пральні машинки ламаються від накипу і тому треба купувати Calgon. Не вірте! Машинки від цього не ламаються, а пральний порошок Calgon нічим не відрізняється від інших.

8. Сумна новина для захисників тварин: якщо на товарі написано, що він не тестувався на тваринах, це не означає, що не постраждав жоден кролик. Справа в тому, що для виходу на ринок, будь-який косметичний продукт повинен пройти мільйони СанПіН, які були придумані в 70-80х рр. в СРСР, в тому числі проби на тваринах. Їх ніхто не відміняв навіть для Green Mama і Body Shop. Інша справа, що компанія може не проводити ці тести самостійно, а віддати свій подрукт якомусь підряднику, який зробить все для за нього. А потім нам кажуть, що «Грін мама» на тваринах нічого не тестує. І це правда — все тестують за неї.

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!