КЛИЧКО ДОКЕРУВАВСЯ: Вищий госпсуд зобов’язав Київський метрополітен сплатити 1 млрд. 924 млн гривень.

Кілька годин тому Вищий господарський суд України виніс рішення, яким зобов’язав стягнути з Комунального підприємства «Київський метрополітен» на користь ТОВ «Укррослізинг» 1 мільярд 924 мільйона гривень за поставлені 100 вагонів метро. Ця сума складається з 478 мільйонів основного боргу, 255 мільйонів штрафів та 1 млрд 191 млн – коефіцієнт коригування згідно змін у валютному курсі. Після судового засідання представник метрополітену прямо зазначив, що київське метро може зупинитися вже завтра. Рахунки метрополітену арештовані, а виконавча служба вже виконує рішення апеляційної інстанції.

Оскільки більшість цієї суми почала накопичуватися за царювання Кличка, щоб уникнути відповідальності, мер вирішив прикритися колективним органом – Київрадою. 23 березня під час засідання Київради Кличко повідомив депутатів про рішення апеляційного суду і Київрада ухвалила бутафорне рішення про звернення до РНБО, Гройсмана, Луценка та Грицака з вимогою визнати ТОВ «Укррослізинг» агентом Кремля і застосувати до нього Закон «Про санкції».

Чи то у мера почалася справжня істерика, що він почав махати кулаками вже після бійки, чи можливо Кличко не знає, що до фірми, яка зареєстрована на Кіпрі, застосувати Закон «Про санкції» буде майже неможливо, тим більше, що стягнення коштів відбувається за рішенням українського суду!

Чомусь Кличко не кричав про «агентів Кремля», коли в кінці 2014 року Київрада, за його згоди, продовжила термін щодо виплат за лізингові послуги 100 вагонів метро у 2015-2018 роках. Цим фактично Кличко разом з Київрадою визнав всі борги та умови договору з урахуванням курсової різниці: в 2009 році долар був 8 грн, зараз – 27 грн.

Починаючи з 2014 року, київська влада мала всі можливості переглянути умови договору в частині відміни коригування на коливання курсу долара – різке зростання курсу валюти є суттєвою зміною обставин, тож виникають підстави для внесення змін до договору відповідно до положень ст. 652 Цивільного кодексу України, проте жодних звернень до суду з цього приводу не було.

До речі, в судах Київська влада не погоджувалась сплачувати виключно коригування на коливання курсу долара (найбільша частина боргу), хоча готова була сплачувати як основний борг, так і штрафні санкції. Тобто попри крики про «агентів Кремля», Кличко готовий сплатити цим «агентам» 800 мільйонів гривень.

Поки сьогодні йшов суд, на сесію Київради без обговорення було винесено питання щодо коригування бюджету міста Києва та чергового дерибану профіциту в 1,5 мільярди гривень. Замість того, щоби створити фінансові резерви, щоби запобігти зупиненню метро у разі винесення остаточного рішення судом не на користь Київради, Кличко вирішив інакше. Тепер «вільних» коштів в бюджеті столиці немає і можна йти побиратися до Кабміну та Верховної Ради задля виділення коштів із державного бюджету, а потім розповідати, що він тут ні до чого, й все «хтось» винен.

Прокуратура має негайно порушити на мера справу за частиною другою ст. 367 Кримінального Кодексу через сотні мільйонів, що мають піти з бюджету Києва внаслідок службової недбалості Кличка. Готую відповідне звернення.

Джерело: Юрій Левченко

Сподобалась новина? Розкажи про це друзям!